Salade van burrata, perzik en parmaham
Maaltijdsalades zijn altijd goed voor een heerlijk lichte zomerse maaltijd. In deze salade speelt burrata de hoofdrol, een zachte kaas die qua smaak veel lijkt op (buffel)mozzarella, maar dan met een heerlijk romige kern. De combinatie met sappige zoete perziken en de licht ziltige italiaanse parmaham is echt bijzonder lekker en bijna niet te geloven, zo simpel te bereiden.
En, als je ze kan krijgen kies dan vooral voor goed rijpe wilde (platte) perziken. Die zijn voor dit gerecht echt het lekkerste!
Naar een recept van Jamie Oliver.
Wat heb je nodig voor een salade van burrata, perzik en parmaham?
(voor 2 personen)
2 burrata’s (per stuk 150 gram, te koop bij een goed gesorteerde kaasboer) of als alternatief buffelmozzarella
4 grote (of 6 kleinere) rijpe platte perziken of als alternatief gewone perziken, in stukken, zonder pit (wel met schil)
150 gram parmaham
een flinke hand rucola
1 eetlepel citroensap
2 eetlepels olijfolie
¼ theelepel zout en wat vers gemalen peper
Bereidingswijze van de salade van burrata, perzik en parmaham
Meng voor de dressing het citroensap, de olijfolie, het zout en wat peper. Leg de rucola op twee grote borden. Schik de perziken op de rucola. Scheur (of snijd) de burrata in stukken en verdeel deze, samen met de plakken parmaham ook over de borden. Sprenkel tot slot de dressing over de salade.